HBO Sistem

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ

ZYRON 12 Hiperbarik Oksijen Tedavi kabininin Yangın söndürme sistemi NFPA-99 (Ulusal yangın korunma birliği ) 20.makalesine gore duzenlenmiştir.NFPA-99 ZYRON 12 kabinini Asınıfı(Class A) olarak sınıflandırır.Ana kabin ve yan kabin gaz ve çiseleme püskürtücü ozellikli borular ile dizayn edilmiştir.Yangın tehlikesi anında otomatik ve manuel olarak kabin içine verilmek uzere sürekli olarak 16 barlık hava basıncı ile sıkıştırılmış su tankları mevcuttur.Su tankları kuru hava tüpleri ile sıkıştırılmıştır.(230 bar)

 

 


KLİMA KONTROL SİSTEMİ

Hastaların konforu ve aynı anda tedavisi için anakabin içinde bir klima sistemi mevcuttur.Sıcaklık ve nemin gerçek zamanlı değerleri kontrol konsolundaki dijital ekranda sensörler vasıtası ile görülebilir.Konsoldan alınan değerler vasıtasıyla klima sistemindeki sıcaklık ve nem otomatik olarak ayarlanabilir.

 


ALÇAK BASINÇ

Alçak basınçlı hava beslemesini sağlar. Çalışma basıncı 13 bar.

 

 

 


YÜKSEK BASINÇ

Yüksek basınç komprasörü daha düşük alanda daha yüksek hava depolamak için kullanılır. Küçük bir ortamda daha fazla hava saklamak için kullanılır.

 

 

 

 


OTOMASYON KONTROL PANELİ

Otomasyon Paneli,ZYRON 12 Hiperbarik oksijen tedavi kabininin bir bilgisayar vasıtası ile kontrol ve görüntüleme işlemlerinde kullanılır.İletişim ve Kontrol otomasyon paneli tarafından sağlanır.Panelin dizaynı kontrol ve görüntülendirilmesini kolaylaştırır.

Otomasyon sisteminin kısımları aşağıdaki listede mevcuttur ;
1 – PLC
2 – Otomasyon PC
3 – cctv
4 – Intercom Panel
5 – Dijital Ekran
6 – Hasta uyarı paneli
7 – Kontrol Butonları
8 – Kumanda kolu ve acil hava çıkış butonları
9 – Ses sistemi.


MEDİKAL BÖLME

Kabinin medikal bolmesi tedavi esnasında gerekli ilaç ve ekipmanların, tedaviyi kesintiye uğratmadan transfer edilmesini sağlar.

Medikal bölme kabin basınca maruzken kazara açılabilecek medikal bolme kapağı veya çıkış kapağına karşı çift kilit sistemi ile donatılmıştır. Bu güvenlik kilidi sayesinde kapakların kazara açılması veya onlardan birinin açık kalması onlenmiş olur.